Stomatologické centrum ALTADENT Brno

MDDr. Veronika Kršková

objednávání

+420 734 421 379

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Dentální hygiena

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

7:00 - 18:00

7:00 - 18:00

7:00 - 18:00

7:00 - 15:00

7:00 - 14:00

Zubní ordinace

Ordinační doba

7:30 - 15:30

7:30 - 15:30

11:00 - 18:00

7:30 - 15:30

7:30 - 14:00

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ PACIENTY!!! 

Základním pilířem preventivní péče o chrup, který by měl mít pacient na paměti je fakt, že SPRÁVNĚ VYČIŠTĚNÝ ZUB SE NEMŮŽE ZKAZIT ANI VYPADNOUT V DŮSLEDKU PARODONTÓZY.

 

V našich ústech se nacházejí bakterie, které způsobují zubní kaz, zánět dásní a parodontózu. Pokud dovolíme, aby se tyto bakterie na našich zubech usadili, máme zaděláno na problémy. Tyto bakterie se nacházejí v zubním plaku, v zubním kameni, obalují naše zuby a způsobují zubní kaz a zánět dásní.

Dentální hygiena

Pokud se zánět dásní nezačne včas řešit, přestoupí zánět na kost a vzniká parodontóza, při které dochází k „rozpouštění“ kosti a jejímu postupnému úbytku a VŽDY končí ztrátou zubů. Tento proces je velmi často nebolestivý a pacientem bývá většinou zpozorován až když nastoupí výraznější viklavost zubů a to už je často zničená více než polovina alveolární kosti.

 

Z těchto důvodů by se návštěva u dentální hygienistky měla stát součástí péče o Vaše zuby. Správným prováděním domácí dentální hygieny a pravidelnými návštěvami dentální hygienistky je možno odvrátit řadu komplikací zubního kazu, zánětu dásní, parodontózy a tím i ušetřit nemalé finanční prostředky spojené s ošetřením těchto komplikací – výplně, korunky, můstky, implantáty...

 

Péči dentální hygienistky nabízíme i pacientům, kteří mají svého ošetřujícího zubního lékaře. Návštěva dentální hygienistky u nás není podmíněna registrací na našem pracovišti. Zůstáváte nadále zaregistrováni ke svému zubnímu lékaři.

 

Pokud Vás dentální hygiena zajímá více, nabízíme odpovědi na nejčastěji kladné otázky:

 

- Co  je zubní plak? 

 

- Co je zubní kámen? 

 

- Jak vzniká zánět dásní (gingivitis) a parodontitis (parodontóza)? 

 

- Jaký je význam dentální hygieny?

 

- Pro koho je dentální hygiena určená? 

 

- Jak probíhá návštěva u dentální hygienistky? 

 

- Vyplatí se mi pravidelně investovat  do dentální hygieny? 

 

- Pokud si už umím čistit zuby a navštěvuji pravidelně dentální hygienistku (tzv. recally), nemusím již štěvovat zubního lékaře?